с. Біленьке. Біленьківська філія І-ІІ ступенів ОЗ "Шабівський ЗЗСО І - ІІІ ступенів"

 





Музичне мистецтво

 

Тема: «Зерно»-інтонація в музиці.

Мета :розкрити виражальне значення «зерна» - інтонації , як найменшої смислової частини музики; формувати вміння виділяти в музиці «зерно» - інтонації та порівнювати з іншими контрастними інтонаціями; розвивати музично – слухові здібності учнів, виразність та чистоту вокальної інтонації при виконанні пісень; виховувати любов та позитивне ставлення до класичної музики та народної обрядової пісні.

Тип уроку :урок поглиблення теми                                               Обладнання: баян , комп`ютер, ілюстрації до музичних творів, портрети М. Леонтовича, Л. Бетховена.

Хід уроку

1.Організаційна частина                                                                                          Музичне привітання                                                                                                      -Діти , сіли рівно підтягніться, посміхніться.                                                            -Отож ,з вашими чарівними посмішками з гарним настроєм сьогодні на уроці за допомогою своїх знань та умінь ми потрапимо у дуже цікаву країну, яку ми найбільше любимо, і називається вона «Музика»!                                     2.Актуалізація опорних знань                                                                                           Давайте пригадаємо з вами, що таке інтонація?(Виразність)                 Інтонація- один із найважливіших засобів виразності в літературних і музичних творах.                                                                                                          - Отож, щоб виразно прочитати вірш чи оповідання, нам потрібно звернути увагу на інтонацію(тобто на дикцію- чітко вимовляти слова, на розділові знаки(підсилювати або  послаблювати звучання голосу)                                           -А яке значення має інтонація в музиці?(Інтонація передає характер твору. В ній містяться основні елементи музичної мови:мелодія-весела,сумна,наспівна,рухлива;ритм-чіткий,темп-повільний,швидкий;динаміка,тембр.                                                                           - А тепер давайте пригадаймо, чи записуються звуки у звичайній українській мові?(буквами )                                                                                                                 -Правильно буквами, які утворюють слова, а слова-цілі речення, речення –вірші, казки, оповідання.А В музичній мові чим ми записуємо музичні звуки?(нотами)                                                                                                               -А Скільки нот є в музиці?(сім)Правильно діти. І саме сім нот дають нам можливість співати, танцювати, марширувати, писати і слухати музику. А назви цих семи нот ми пригадаємо за допомогою поспівки Р.Роджерса «до, ре, мі…»

 3.Розспівування                                                                                                        1)Вправа на дикцію: за складами мі,ме,ма,мо,му;ді,де,да,до,ду на одній висоті 2)Спів поспівки. Слідкую за артикуляцією та чіткістю виконання.   

  4.Повідомлення теми уроку Отож, пригадавши музичні звуки ми можемо сміливо крокувати в країну «Музика». І до нас завітали на урок чарівні нотки Натка і Антошка, які принесли із собою тему нашого уроку «Зерно»-інтонація в музиці.                                                                                                             

5.Мотивація навчальної діяльності учнів                                                          Сьогодні на уроці ми повинні розкрити виражальне значення «зерна»-інтонації як найменшої смислової частини музики; навчити виділяти в музиці «зерно»-інтонації та порівнювати з іншими контрастними інтонаціями. Попрацюємо над виразністю та чистотою вокальної інтонації в пісні. Послухаємо класичну музику та народно обрядову пісню.